Biznes przenosi się do Internetu

Jesteśmy świadkami odbywającej się właśnie rewolucji internetowej. Przez ostatnie 20 lat w Polsce dokonał się prawdziwy skok cywilizacyjny w tym zakresie. Większość z nas nie wyobraża już sobie życia bez dostępu do globalnej sieci. Wraz konsumentami do internetu przenosi się również biznes. Obroty sklepów internetowych w wielu branżach przekraczają już przychody ich tradycyjnych odpowiedników. Budżety na kampanie reklamowe dostępne online również są coraz większe.

Polacy tworzą społeczeństwo cyfrowe

komentarze i opnie na blogu

scvx.com

Ostatnie badania wskazują, że z pośród internautów, co czwarty jest dostępny online przez cały czas. Dzięki upowszechnieniu się smartfonów i tabletów możemy korzystać z zalet sieci przez 24 godziny na dobę. Serfując z każdego miejsca, które tylko daje zasięg bezprzewodowy. Dostępny w ramach różnych technologii przesyłu danych (LTE, HSPA, WiFi, itd.). Coraz więcej z nas osiąga wolność finansową.
Co roku powstają tysiące nowych firm, które w Internecie mają szansę odnieść sukces. Wiele z nich rozwinie się i stanie w przyszłości koncernami o międzynarodowym zasięgu.

Firmy przenoszą się do sieci

Wraz z konsumentami do sieci przenoszą się również firmy. Co roku rośnie liczba sklepów internetowych, portali, serwisów udostępniających płatne oraz darmowe materiały. Wzrosło również zaufanie do biznesu online wśród konsumentów. Sklepy internetowe są zobowiązane zagwarantować 14 dniowy okres każdego zakupionego produktu. Konkurują już nie tylko ceną z tradycyjnymi, ale również jakością. Pod względem częstotliwości dokonywania zakupów produktów i usług w sieci wyprzedziliśmy już bardziej rozwinięte gospodarki Europejskie, takie jak Hiszpania albo Francja.

Możliwość zarabiania w Internecie

biznes w internecie

stockvault.net

W XXI wieku mamy coraz więcej możliwości zarabiania w sieci. Zarówno w postaci pracy zdalnej, oferowania swoich usług i produktów po inwestowanie w firmy, które zdobywają ten rynek i potrzebują kapitału. Wiele przedsiębiorstw tworzy całe społeczności inwestorów, umożliwiając dzielenie się wypracowanymi zyskami. Również Ty możesz dołączyć do tego grona i pomnażać swoje oszczędności. Wiele branż umożliwia dziś zarabianie w sposób aktywny jak i pasywny.

.
Działa tutaj efekt skali zapewniając niższy próg wejścia w dany biznes. Większa liczba inwestorów powoduje, że każdy z nich nie musi już wykładać po kilkadziesiąt tysięcy złotych na start. Wiele firm obniża próg wejścia do kilku tysięcy albo nawet kilkuset złotych. Za które możesz kupić udziały np. w postaci matryc albo paczek reklamowych. Generujących, potem regularne, co miesięczne zyski. Na zasadzie podobnej, do tej, w jakiej spółki giełdowe dzielą się zyskami ze swoimi akcjonariuszami w postaci np. dywidend albo skupów akcji z rynku.
Zapraszam do śledzenia wpisów na moim blogu oraz w social media. Dowiesz się jak możesz zarabiać w Internecie fajne pieniądze.

Biznes przenosi się do Internetu
  • 5.69 / 6 6
13 głosów, średnia: 5.69 (wynik: 94%)

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Mikel napisał(a):

    Uważam że nie tylko biznes, ale część naszego życia przeniesie się do sieci.
    Już teraz coraz więcej spraw jest załatwianych cyfrowo, szybciej i wygodniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *