W ilu biznesach działać jednocześnie?

Część ludzi jest zdania, że powinni poświęcić się jednej firmie albo jednemu projektowi. Skoncentrować się na realizacji jednego celu, aby wycisnąć z niego jak najwięcej i rozbudować go jak najmocniej. Tymczasem rzeczywistość pokazuje, że każda firma na świecie może mieć problemy albo upaść. Niezależnie od tego jak jest duża, innowacyjna albo bogata.

revshare revenue share program

sxc.com

Bankrutowały już banki i całe kraje posiadające aktywa liczone w setkach miliardów dolarów. Czy jeżeli Twój jedyny projekt biznesowy upadnie zostaniesz z niczym czy może masz jakąś alternatywę? Dlatego tak istotne jest posiadanie więcej niż jednego źródła dochodu. Może to być zarabianie w Internecie w kilku biznesach w tym samym czasie. Jednoczesna praca na etacie i uzyskiwanie dochodów z sieci albo inne formy pozwalające ograniczyć ryzyko. Ważne aby nie stawiać wszystkiego w życiu na jedną kartę.

Jaka liczba biznesów jest dla mnie?

Wiesz już, że musisz działać w więcej niż w jednym biznesie, aby zawsze mieć alternatywę. Jednak nie ma prostej i jednoznacznej odpowiedzi na pytanie w ilu biznesach działać jednocześnie.

Ilość firm i programów zarabiających, w które warto wejść i rozwijać w tym samym czasie zależy od wielu czynników:

 • Czasu, jaki możesz poświęcić dziennie na każdy z nich.
 • Ilości posiadanych środków finansowych, jakie możesz zainwestować.
 • Skali biznesu i możliwości marketingowych.
 • Innych czynności, na jakie musisz poświęcać czas (np. praca, rodzina, edukacja, codzienne obowiązki, itp.).
biznes internetowy banknoty zarobki

imagesstock.com

Zastanów się teraz czy na promocję każdego z biznesów, w których chcesz działać np. w Internecie możesz poświęcić, co najmniej 1 – 2 godziny dziennie? Niektórzy pracują po kilka – kilkanaście godzin na dobę, aby uzyskać spektakularne wyniki. Zaś posiadane środki finansowe przeznaczane na inwestycje muszą wystarczyć na zakup aktywów generujących dla Ciebie dochód. Pomyśl czy masz wystarczające możliwości marketingowe oraz jak je zwiększyć. Możesz przecież poukładać i zaplanować wszystko rozsądnie. Tak, aby w codziennym życiu i obowiązkach wygospodarować określoną ilość czasu na pracę nad rozwojem biznesu, w który wszedłeś.

2 – 3 inwestycje jednocześnie to optimum

Dla większości z nas optymalne jest wejście jednocześnie w 2 – 3 projekty. Takie liczby sprawiają, że nie stawiasz wszystkiego na jedną kartę. Jeżeli jeden biznes nie wypali zawsze masz alternatywę. Drugi albo trzeci może rozwinąć się dynamicznie i przynieść wysokie stopy zwrotu.

Wchodzenie w cztery projekty i więcej mogę polecić tylko osobą, które mogą poświęcić na marketing odpowiednią ilość godzin w ciągu dnia. Nie pracują już na etacie i są w stanie pracować „na swoim” przez nawet kilkanaście godzin dziennie.
Dla wielu problemem może być brak wystarczających środków finansowych na inwestycje w kolejny biznes. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby nauczyć się oszczędzania. Odłożyć potrzebną kwotę i zainwestować, aby przynosiła zyski. Zmień pasywa w aktywa, aby to pieniądze pracowały na Ciebie a nie tylko Ty na pieniądze.

W ilu biznesach działać jednocześnie?
 • 5.75 / 6 6
16 głosów, średnia: 5.75 (wynik: 95%)

Może Ci się również spodoba

4 komentarze

 1. Kowel napisał(a):

  Ja ogarniam maksymalnie dwa na raz i tyle mi wystarcza 🙂

 2. feliks napisał(a):

  Kiedyś próbowałem prowadzić 5 biznesów na raz, ale skończyło się bankructwem.
  Teraz mam właśnie 3 rodzaje działalności, w tym internetową i nie narzekam.

  • Marcin napisał(a):

   Brawo za determinację i upór, każda porażka czegoś uczy. Najsilniejsi nie poddają się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *