ING Bank Śląski konto osobiste

ING Bank opinie

Źródło: ING Bank Śląski

ING Bank Śląski oferuje bardzo dobre konto osobiste Direct. Pokażę Ci jak uniknąć opłat za to konto oraz otworzyć je wypełniając wniosek elektroniczny. Link do wniosku przeniesie Cię na stronę banku do odpowiedniego, szyfrowanego formularza.

Co zrobić aby konto w ING było darmowe?

Założenie konta i jego prowadzenie są darmowe. Nie musisz przelewać na konto wynagrodzenia. Bank ING nie wymaga też zaświadczenia o zarobkach do założenia konta.

Karta debetowa do konta Direct

Standardowo do konta otrzymasz bezpłatnie kartę debetową. Polecam zamknąć kartę jeżeli nie zamierzasz jej używać. Za zastrzeżoną kartę ING Bank Śląski nie pobiera opłaty miesięcznej (7zł). Jeżeli zamierzasz używać karty, to aby była bezpłatna musisz wykonać nią transakcje na łączną kwotę 300zł miesięcznie. Wliczają się płatności tradycyjne oraz dokonane kartą w internecie.

Zastrzeżenie karty: Po otrzymaniu dokumentów zaloguj się do bankowości internetowej ING. Kliknij na ikonę: „Karty”, wybierz swoją kartę np. „VISA Zbliżeniowa”, kliknij „Zastrzeż kartę” i przycisk „Potwierdź”. Kartę możesz zastrzec także na infolinii (czynna 24/7): +48 32 357 00 12

Otwarte Konto Oszczędnościowe – OKO

Zakładając konto Direct otwierasz także bezpłatne Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO), które jest darmowe w prowadzeniu i użytkowaniu.

Jak założyć konto w ING?

Aby otworzyć konto wystarczy mieć ukończone 18 lat, dowód osobisty, nr telefonu i e-mail.

Kurier dostarczy bezpłatnie umowy na podany we wniosku adres korespondencyjny. Bank przygotowuje umowę do 2-3 dni roboczych. Po tym czasie umowa zostaje przekazana firmie kurierskiej, która powinna skontaktować się telefonicznie w terminie do 3 – 4 dni celem ustalenia dogodnego terminu dostarczenia przesyłki. Podpiszesz je i oddasz drugi egzemplarz umowy kurierowi, a on za darmo dostarczy ją do banku.

Wniosek o konto osobiste Direct na stronie ING:

> Wniosek o konto Direct w ING Banku Śląskim <

Link do wniosku prowadzi Cię na stronę banku gdzie wypełniasz formularz, który jest zaszyfrowany bezpiecznym protokołem SSL. Tylko bank ING ma dostęp do Twoich danych osobowych, więc możesz otworzyć rachunek całkowicie bezpiecznie.

Dane podstawowe przy otwieraniu konta Direct

Pierwsza strona formularza zawiera podstawowe dane niezbędne do identyfikacji klienta przez bank.

Jak założyć konto w ING 1 strona wniosku

ING Bank Śląski

  • We wniosku podajesz odpowiednio dane osobowe, czyli imię, nazwisko, PESEL, e-mail i numer telefonu komórkowego.
  • Polecam zapoznać się z wzorem Umowy oraz Tabelą Opłat i Prowizji, możesz także zapisać je na swoim dysku twardym. Po czym zaznaczasz ten punkt.
  • Zaznaczenie punktów: „Zgoda na przesyłanie informacji drogą tradycyjną”; „Zgoda na przesyłanie informacji drogą elektroniczną” – nie jest obowiązkowe.

Dane do umowy

Po kliknięciu na „Dalej” ukazuje się druga strona wniosku, w której podajesz dane niezbędne do zawarcia umowy.

zakładanie konta direct w ing 2 strona

  • Wpisujesz dane z dowodu osobistego, miejsce urodzenia i zameldowania.
  • Podajesz adres zameldowania, czyli ulicę, nr mieszkania lub domu, kod pocztowy, miejscowość.
  • Adres zameldowania jest moim adresem korespondencyjnym – jeżeli nie jest odznaczasz tę opcję i podajesz właściwy adres korespondencyjny.
  • Czy jesteś rezydentem podatkowym Stanów Zjednoczonych Ameryki? – jeżeli nie pracujesz w USA i nie płacisz tam podatków zaznacz: Nie.

Potwierdzenie danych przed założeniem konta

W trzecim kroku sprawdzasz poprawność wpisanych danych przed ich zatwierdzeniem. Zweryfikuj czy nie wkradł się gdzieś błąd i zatwierdź wysyłając wniosek o konto.

Co dalej ?

Od założenia konta osobistego w ING Banku Śląskim dzieli Cię już tylko jeden krok.

  • Kurier – pracownik firmy kurierskiej skontaktuje się z Tobą w czasie do 3 dni. Dzwoniąc pod podany przez Ciebie numer telefonu we wniosku. Umówi wizytę na dogodny dla Ciebie termin i dostarczy bezpłatnie umowy do podpisu. Otrzymasz ich wzór również na adres e-mail. Podczas wizyty kuriera potrzebny Ci będzie tylko aktualny dowód osobisty.
  • Aktywacja konta – Najpóźniej następnego dnia po podpisaniu umów otrzymasz e-mail z informacją o aktywacji konta.

Bank ING wyrobi dla Ciebie kartę i wyśle bezpłatnie pocztą. Na dostarczenie „plastiku” ING ma do 14 dni, ale zwykle karta przychodzi w terminie do kilku dni roboczych. Wraz z kartą otrzymasz instrukcję jak szybko i bezpłatnie ją aktywować.
Aktywacja rachunku – Zakładając rachunek za pośrednictwem kuriera, konto jest aktywne do wpłat i wypłat w momencie, gdy podpisana umowa zostanie dostarczona do banku.

ING Bank Śląski konto osobiste
  • 6.00 / 6 6
1 głos, średnia: 6.00 (wynik: 97%)