Procesor płatniczy Twój elektroniczny portfel

Większość zarówno działających w Polsce, jak również za granicą programów i platform zarobkowych wykorzystuje procesory płatnicze. Są to tzw. elektroniczne portfele (z ang. e-wallet), umożliwiające przesyłanie zarobionych w Internecie środków. Jak również inwestycje w dany program w postaci zakupu matryc, paczek reklamowych, itp. W poniższym wpisie przedstawię najpopularniejsze portfele online. Pamiętaj, że forma wypłaty zarobionych w Internecie pieniędzy może się różnić w zależności od platformy, z której korzystasz. Część firm oferuje już przelewy bezpośrednio na konto bankowe albo portfel kryptowalut, takich jak, np. BTC. Nie mniej jednak procesory takie jak Payza i PayPal dość skrupulatnie weryfikują przedsiębiorstwa, z którymi współpracują. Stąd obecność tych elektronicznych portfeli w platformie zarobkowej dobrze świadczy o jej wiarygodności.

Wybór procesora płatniczego

zarabianie i oszczędzanie

tinyfile.com

Jeżeli zaczynasz zarabianie online zastanawiasz się na pewno nad wyborem elektronicznego portfela dla siebie. Nie jest to proste zadanie. Procesory płatnicze różnią się poziomem pobieranych prowizji, funkcjonalnościami, czasem przesyłania środków oraz poziomem zastosowanych zabezpieczeń. Różnice występują również w renomie danej marki oraz popularności danej firmy świadczącej takie usługi.
Najważniejszym kryterium jednak powinna być oczywiście dostępność danego procesora w platformie zarobkowej, której używasz. Na podstawie informacji zamieszczonych w Internecie albo po zalogowaniu do panelu swojego programu zarobkowego znajdziesz informacje o tym, z którymi procesorami płatniczymi współpracuje dana firma.

Funkcjonalności portfeli online

Jak już wspomniałem procesory płatnicze są instytucjami pośredniczącymi w przesyłaniu środków finansowych pomiędzy firmami i platformami zarobkowymi oraz bankami.

Funkcjonalności portfeli elektronicznych:

 • Wpłacanie pieniędzy do programów inwestycyjnych i zarobkowych w Internecie.
 • Wypłacanie środków z platform zarobkowych na konta bankowe albo portfele kryptowalut.
 • Bezpieczne płatności za reklamy oraz inne usługi w sieci.
 • Zakupy w sklepach internetowych, zwłaszcza zagranicznych np. Ali Express, Gearbest, Banggood.

Najpopularniejsze portfele elektroniczne

Przedstawię kilka najpopularniejszych, używanych również w Polsce procesorów płatniczych.

Payza (dawniej AlerPay) – bardzo popularny i często używany procesor. Bank ten powstał w 2004r i ma siedzibę w Kanadzie jednak ma międzynarodowy zasięg. Portfel jest dostępny również w języku Polskim. Większość programów umożliwiających zarabianie w sieci umożliwia przesyłanie środków na Payzę. Zaś obecność tej firmy dobrze świadczy o solidności danej platformy zarobkowej. Prowizje za przelewy są jednak nieco wyższe niż w wielu pozostałych procesorach. Samo posiadanie tego portfela oraz rejestracja są darmowe. Warto mieć go w swoich zasobach. Zarówno jako podstawowy portfel, jak również awaryjny w sytuacji problemów z innym procesorem płatniczym.

Perfect Money – dość popularny portfel elektroniczny, który jest obsługiwany przez wiele zarobkowych serwisów sieciowych. Znany z dość niskich prowizji pobieranych od transakcji. Za tym portfelem prawdopodobnie stoją Rosjanie. Zaś sam e-wallet w przeszłości kilkukrotnie zmieniał swoje dane adresowe. Prawdopodobnie, aby uciec przed inwigilacją ze strony amerykańskich urzędów kontrolnych. Zaletą tego serwisu jest dość wysoki poziom anonimowości, wśród jego klientów.

Solid Trust Pay (STP) – system płatności online, który powstał w 2006 roku w Kanadzie. Szczególnie popularny jest w krajach Ameryki Północnej. Ma sporo zalet, min. darmowe prowadzenie konta i rejestrację oraz wysyłanie przelewów na e-mail do innych użytkowników STP za darmo. Na tle konkurencji wyróżniają się wysokie dzienne limity transakcji (nawet do 10 tys. USD). Minusem jest brak polskiej wersji językowej serwisu.

PayPal – amerykański gigant wśród portfeli e-wallet. Znany jest z bardzo restrykcyjnych warunków stawianych zarówno platformom zarobkowym jak i użytkownikom. Przelewy są bardzo proste, wystarczy podać adres e-mail odbiorcy. Posiadając portfel PayPal masz dość szeroki wachlarz możliwości, ale mogą Cię spotkać również mniej przyjemne sytuacje. Firma znana jest z dość drobiazgowej kontroli klientów. Z możliwością blokady portfela i utraty posiadanych na nim środków finansowych, jeżeli Twoje operacje będą dla PayPal wyglądać „podejrzanie”.

Bezpieczeństwo procesorów elektronicznych

polityka bezpieczestwa i prywatności

stock.com

Przesyłanie pieniędzy poprzez portfele elektroniczne jest w opinii wielu użytkowników bezpieczniejsze od przekazywania środków za pośrednictwem przelewów bankowych. Większa jest również anonimowość pomiędzy osobami i instytucjami dokonującymi transakcji. Twoje dane osobowe, takie jak numer konta, imię, nazwisko, adres albo numer karty nie są nigdzie przesyłane. Odbiorca przelewu otrzymuje tylko identyfikator osoby przesyłającej środki, którym jest najczęściej adres e-mail.

Zapraszam do komentowania, jeżeli chcesz się podzielić opinią o jednym z powyższych, albo używanym przez Ciebie procesorze płatniczym.

Procesor płatniczy Twój elektroniczny portfel
 • 5.60 / 6 6
15 głosów, średnia: 5.60 (wynik: 93%)

Może Ci się również spodoba

4 komentarze

 1. agnieszka napisał(a):

  PayPal miałam i nie polecam. Więcej z nimi kłopotów, niż przypuszczałam.

 2. Konrad napisał(a):

  Używam Payza, jest powszechnie akceptowalny w Internecie. Niestety prowizje mogły by być niższe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *