Ryzyko inwestycyjne

Każda inwestycja wiąże się z ryzykiem. Zwykle im większa jest stopa zwrotu z danej inwestycji, z tym większym poziomem ryzyka się ona wiąże. Państwo gwarantujące obligacje skarbowe może zbankrutować. Tak było w przypadku np. Argentyny albo Rosji. Bank może upaść zaś środków na pokrycie strat w Bankowym Funduszu Gwarancyjnym może zabraknąć. Pamiętacie bankructwo Banku Staropolskiego? Część klientów do dziś nie odzyskała pieniędzy. Podobnie jest z każdą większą i mniejszą firmą na rynku. Tym bardziej, jeżeli jest to małe przedsiębiorstwo, takie jak dynamicznie rozwijający się StartUp. Jednak bez podejmowania ryzyka nie ma zysków.

Bez ryzyka nie ma sukcesu!

wiedza i doświadczenie w zarabianiu w internecie

flickr.com

Każda osoba bogata, sławna albo po prostu realizująca swoje marzenia podejmuje ryzyko. Musi wyjść ze strefy komfortu i zacząć działać w odpowiednim kierunku, umożliwiającym osiąganie celów i zarabianie. Zainwestować swój czas i oszczędności albo posiłkować się długiem, aby zbudować biznes. Nie bać się nowych wyzwań. Realizować swoje cele. Często wbrew opinii otoczenia, pokonując napotkane przeszkody. Wyznaczać nowe standardy działania.

Milionerzy nie poddają się

inwestycje wzrosty

fotostock.com

Wielu milionerów a nawet miliarderów zbankrutowało w przeszłości. Niektórzy nawet kilkukrotnie, zanim osiągnęli to, co mają obecnie. Łączyła ich jednak wspólna cecha – nie poddawali się. Po każdej dużej porażce zaczynali po raz kolejny od nowa. Zmieniali branżę, sposób prowadzenia biznesu albo inne czynniki. Dopasowywali się do potrzeb rynkowych, aby móc pokonać konkurencję. Wielu z nich szło nawet na przekór trendom i sami generowali nowe.

Obecnie są bogaci, spełniają swoje marzenia i nadal podejmują wyzwania. Otwierają kolejne firmy w innych branżach. Część z nich upada, jednak pozostałe rozwijają się dynamicznie. Generując bardzo wysokie stopy zwrotu, jakich nie można uzyskać w przypadku produktów inwestycyjnych.

Pamiętaj, że każda inwestycja i biznes wiążą się z ryzykiem. Jednak bez podejmowania nowych wyzwań nie staniesz się bogaty!

Osiągniesz to! jest moim prywatnym blogiem, na którym piszę o edukacji finansowej, zarabianiu w Internecie, rozwoju osobistym oraz metodach inwestowania.
Czytelnik bloga każdą decyzję podejmuje na własne ryzyko. Autor strony nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje finansowe (w tym inwestycyjne) podejmowane na podstawie treści zawartych w zamieszczonych materiałach, jak i jakichkolwiek materiałach instruktażowych. Informacje zawarte na tym blogu mają charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny. Nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów prawa zawartych w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 19.10.2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005r. Nr 206, poz. 1715).
Ryzyko inwestycyjne
  • 5.85 / 6 6
20 głosów, średnia: 5.85 (wynik: 97%)